**H!ss€T-DüŞüN-KoNuŞ**
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ALACAKARANLIK SERİSİ

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

ALACAKARANLIK SERİSİ Empty
MesajKonu: ALACAKARANLIK SERİSİ   ALACAKARANLIK SERİSİ Icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 9:16 pm

Alacakaranlık
Kızımız Bella, babası ile yaşamak için gittiği Forks isimli kasabada esas oğlan Edward’a tutulur. Edward özel bir gücü olan vampirdir ve bu gücü bu kızda işe yaramaz. Bu da yetmezmiş gibi kızın kanının kokusu çok tatlı gelir ona. O da kıza aşık olur ama uzak durmak da zorundadır, incitmemek için. Olaylar gelişir vs. (Spoiler vermek istemiyorum çok fazla ) Sonra başı belaya girer Bella’nın ve onu korumaya çalışır, ailesi ile beraber vs. (Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim, bu bahsettiğimiz aile bir vejeteryandır, yani sadece hayvan kanı içer)

Yeni Ay
Kızımızın iyiliği için ondan ayrılan Edward’ın gidişi ile 200 sayfa boyunca bunalım okumaya başlarız ve bitsin diye dua ederiz. Bir yandan da Kurt Adam olacak olan JACOB ile arkadaşlığını ilerleten Bella, sonu gelmez maceralara kendini atar. Amerika’dan İtalya’ya uzanan bu romanın başı ve sonu güzel olsa da gelişme kısmı çok da “erkeklere” hitap ettiği söylenemez. Ama merakten bitsin diye okunur Smile

Tutulma
Vampirimiz geri dönmüştür ve eski mutlu günler başlamıştır. Fakat bir sorun vardır, vampirler ve kurt adamlar bir anlaşma yapmıştır ve düşman iki kabile olarak birbirlerinin açıklarını beklemektedirler. Yani en iyi arkadaşı Kurt adam ve sevgilisi Vampir olan bahtsız kızımız kitabın ortalarına kadar bu ikili ilişki ile gidip gelir. Bir yandan da ilk kitaptaki başına gelen bela vampirlerden kurtulan vampir ona bir tuzak hazırlamaya başlamıştır. Kitabın sonunda bir işbirliği ile (Kurt Adam -Vampir) üstlerine gelen yeni doğmuş,yani güçlü ama bir o kadar da salak vampir ile dövüşüp…….. Bu kitabımızın da devamı spoiler oluyor.

Şafak Vakti
Edward ile güzel bir yuva kuran kızımız artık onunla yatmaya çalışmaktadır Smile Fakat bu çok tehlikelidir. Bir yandan da gelişen olaylar vardır. Uzakta yan İtalya’da ünlü vampir ailesi ve vampirlerin adalet bekçileri Volturi’ler bir hamle yapmaya hazırlanırlar. Çünkü Bella’nın yetenekleri ve vs…. ilgilerini çekmektedir. Bir yandan da Bella’nın vampir olması şartı ile 2. kitapta Edward’ı ve Bella’yı bıraktıklarından…… Umulmadık şeyler yaşanır….. vs.vs.vs. (En ufak bir dil sürçmesi bile okuyacakların beni öldürmesine sebep olabilir Smile ) Sonu hep beraber göreceğiz. Ben de okumaya devam ediyorum.

Kitabın filmleri de çekiliyor ki zaten hali hazırda Alacakaranlık sinema severleri ile geçtiğimiz aylarda buluşmuştu. Yeni film ise Kasım ayı gibi bizlerle buluşacak.

Alt taraftaki kısım bolca spoiler içerdiğinden, kitabı okumayı düşünenlerin okumamaları için uyarırım. Okuyup okumamak konusunda kararsız kalanlar için ise alt kısmı okumaları rica olunur. Olay sadece aşk hikayesi değil bunu anlayacaksınız Smile

Kitaptan birkaç bilgi:
1) Vampirler güneş ışığında ölmez, gümüşmüş, soğanmış, haçmış işe yaramaz efsanedir. Güneş ışığında tenleri elmas gibi parladığından çıkmaları onları ele verecektir ve bunu istemezler. (Güneş ışığı derken direkt olanı. Kırılarak gelen ışık işe yaramaz)
2) Hızlı, güçlü ve ölümsüz olurlar. Öldürülmeleri için parçalara ayrılıp yakılmaları gerekir.Ayrıca uyumazlar da hiçbir şekilde. Bazılarının özel güçleri de vardır.
3) İnsan kanı çok etkiler ve içmeye başladıklarında duramazlar. Bazı insanların kanı bazı vampirlere uyuşturucu gibi gelir. Bella’nınkinin Edward’a olduğu gibi.
4) Yeni doğan vampirlerin daha güçlü olmasının sebebi birkaç sene boyunca kendi insanken vücutlarında olan kanın dokulara işleyerek onlara güç vermesidir.
5) Kurt Adamlar, vampirler yüzünden var olmuşlardır. Doğa’nın bir tepkisi olarak.
6) Kurt Adamlar dönüştüklerinde birbirlerinin ne düşündüklerini duyabilirler.

Son iki maddedeki kurt adamların aslında kurt adam olmadıkları, şekil değiştiren oldukları ortaya çıktı Smile Yani ilk değiştirdiklerinde isterlerse Ayı da olabilirlerdi.
Asıl kurt adamların soyunun tükenmeye yakın olduğu ve Volturilerin onları tarihten silmeye çalıştığı da ortaya çıktı. Yukarıdaki maddeler şekil değiştirenlerin özellikleri yani. Kurt adamlar bildiğiniz vahşi yaratıklar.
https://gencyorum.yetkin-forum.com
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: ALACAKARANLIK SERİSİ   ALACAKARANLIK SERİSİ Icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 9:17 pm

SERİ OLDUGU ICIN BEN OKUMADIM...
AMA COK BEGENILEN BIR SERI..BILMEYEN DE YOKTUR SANIRIM...
https://gencyorum.yetkin-forum.com
m_like
yeni üye
yeni üye
m_like

MesajKonu: Geri: ALACAKARANLIK SERİSİ   ALACAKARANLIK SERİSİ Icon_minitimeÇarş. Tem. 22, 2009 2:14 pm

ben okudum tüm seriyi harika bi kitapp Rolling Eyes

ALACAKARANLIK SERİSİ
1 sayfadaki 1 sayfası