**H!ss€T-DüŞüN-KoNuŞ**
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

2009-2010 dönemi, okul öncesi eğitim için atılım yılı olacak!...

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

2009-2010 dönemi, okul öncesi eğitim için atılım yılı olacak!... Empty
MesajKonu: 2009-2010 dönemi, okul öncesi eğitim için atılım yılı olacak!...   2009-2010 dönemi, okul öncesi eğitim için atılım yılı olacak!... Icon_minitimeSalı Tem. 07, 2009 12:06 am

Çubukçu, ''Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması'' konulu genelge yayımladı. Genelgede, okul öncesi eğitimin 0-6 yaş grubundaki çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini destekleyen, onları toplumun kültürel değerleri doğrultusunda yönlendiren ve ilköğretime hazırlayan bir süreç olduğunu vurgulayan Çubukçu, bu eğitimin çocukların ileri yaşlardaki öğrenme yeteneği ve akademik başarıları üzerinde önemli etkileri olduğunun bilimsel araştırmalarla kanıtlandığını ifade etti.

0-72 ay döneminin, ''çocuğun gelişiminin en kritik, en ilginç, en çok dikkat isteyen ve ihmal edilmemesi gereken bir dönem olduğuna'' dikkati çeken Çubukçu, son yıllarda Bakanlıkça gerçekleştirilen önemli atılımlara karşın, toplumun bu konudaki bilgi noksanlığı, kamu kaynaklarının sınırlı olması, özel sektörün yeterince yönlendirilememesi ve bu hizmetin değişik kurumlarca dağınık şekilde sunulması gibi nedenlerle gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşılamadığını kaydetti.

"Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılması genelgesi" ile ilgili yapılan son toplantıya ait, MEB Nimet ÇUBUKÇU 'ya ait resmi açıklamaların belgesine ulaşmak istiyorsanız http://www.ogretmenlersitesi.com/haber/4301 linkini kullanabilirsiniz.
https://gencyorum.yetkin-forum.com

2009-2010 dönemi, okul öncesi eğitim için atılım yılı olacak!...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 38 maddede Ankara... tercih dönemi geldi okusanız iyi olur :)..