**H!ss€T-DüŞüN-KoNuŞ**
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Açılım Yapmak.. ABD Kuklası Olmak..

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Açılım Yapmak.. ABD Kuklası Olmak.. Empty
MesajKonu: Açılım Yapmak.. ABD Kuklası Olmak..   Açılım Yapmak.. ABD Kuklası Olmak.. Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 12:42 am

Kimseyi incitmek, suçlamak, yaralamak istemiyorum; bu yüzden açık uçlu soru haline getirip, “Açılım yapmak ABD kuklası olmak mıdır?” diye soruyorum.

Hüküm vermiyorum.

Açılım eşittir ABD kuklalığı.

Bunu söylemiyorum.

Benimki sadece merak!

Sadece gerçeği arama!

Ne kuş ne deve!

Ne kum ne kafa!

Ne kafayı kuma gömme!

1 milyon sivili öldürdükten sonra ABD ordusunu tam Irak’tan çekmeye karar verdiği sırada “Türkiye’de açılım rüzgârı estirmek” Orta Doğu’da ABD kuklası olmayla ilgili olabilir mi? Abdullah Öcalan, PKK’yı 25 yıl önce kurdu, 25 yıldır PKK arkasına ABD, AB desteğini aldı, Türk ordusu ile savaşıyor.

Bağımsızlık istiyor.

PKK’lılar ve terörist örgüte yandaş olanlar Türklerle bir arada, aynı ulus devletin içinde “tek bayrak-tek millet-tek devlet-tek ordu” şemsiyesi altında yaşamak istemiyorlar. Bu arzu ve isteklerini gerçekleştirmek için dağa çıktılar. Türk askerini öldürdüler, kendileri de öldüler.

25 yıldır savaşıyorlar.

AKP de 7 yıldır iktidar.

7 yıldır “açılım” düşünmedi.

Tam ABD ordusu Irak’tan çekilme kararı aldığında; “analar ağlamasın nutukları atıp ve ağlayan Arınç Baba taklidi” yaparak açılıma geçtiler.

Bu bir tesadüf müdür?

Vicdanın sesi şöyle diyor:

7 yıldır niçin açılmadınız?

7 yıldır analar ağladı.

Siz ağlamadınız.

Ağlayan anaları seyrettiniz.

Tam ABD ordusunu Irak’tan çekerken şimdi siz “analar ağlamasın... Anaların göz yaşlarına ve evlat acısına artık tahammülümüz yok...” diye kendi grubunuza nutuk söyleyip, kendi kendinize ağlamalar yapıyorsunuz. Tam ABD ordusu Irak’tan çekilirken sizdeki evlat acısına dayanma tahammülü de bitti! Gerçekten bu nasıl bir tesadüftür? ABD ve İngiltere Irak’ta bir kukla hükümet yarattılar. Bir yeni Irak ordusu kurdular. Bu orduyu silahlandırdılar. Kuzey Irak’ta da, Türk Ordusu’nun subaylarının başına çuval geçirip, Barzani Peşmerge Ordusu’nu eğittiler. Oraya her zaman çok sayıda asker indirebilecekleri üsler kurdular. Irak petrolünün yüzde 75’ini ABD ve İngiliz şirketlerinin hâkimiyetine verdiler, yüzde 25’i de Iraklı Arap yönetimi ile Kuzey Iraklı Kürt yönetimine bırakma cömertliğini(!) gösterdiler. Kukla yönetimleri kullanarak ve Irak’ı da bölerek Irak halkının yeraltı zenginliği olan petrole el koymuş oldular.

100 yıl önceki emperyalizmdir.

100 yıl önceki sömürgeciliktir.

Sömürgecilik 100 yıl önce insanlık önünde mahkûm edildi. 100 yıl önce bir ulusun yeraltı ve yerüstü zenginliklerine orduları kullanarak silah zoruyla el koymak, en büyük insanlık suçu ilan edildi. 100 yıl sonra bugün ABD ordusu Irak’ta bir kukla Arap hükümeti ve bir kukla Kuzey Kürdistan yönetimi bırakıp fakat ülkenin tek zenginlik kaynağı petrolüne el koyarak geri çekiliyor. Ve bizim “sömürgeciliğe ve emperyalizme başkaldırarak” kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak’taki yeni hükümetin Başbakanı Maliki’ye “Irak’la dost değil aynı zamanda ortağız” diye mesaj götürüyor. Türkiye Cumhuriyeti, Irak’ta “ABD şirketleri adına petrolü beklemeye memur edilmiş hükümete ortak” ilan ediliyor.

Tesadüfe bak!

Benimki sadece merak!

Sadece gerçeği arama!

Necati DOĞRU
https://gencyorum.yetkin-forum.com

Açılım Yapmak.. ABD Kuklası Olmak..
1 sayfadaki 1 sayfası