**H!ss€T-DüŞüN-KoNuŞ**
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

YANLIŞ OYLAMA

+4
ihtilal02
ensar2782
İhtilal61
erol2763
8 posters
YazarMesaj
erol2763
yeni üye
yeni üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeCuma Tem. 24, 2009 5:24 pm

şimdi arkdaşlar bizim ülkemizde çok seyin ters oldugu gibi sag sol da da bir teslik varTürkiye'de aslında sağ soldur, sol da sağdır."
Türkiye'de solun, klasik batılı anlamda oldugu gibi bir işçi/çalışan/emekçi/çifçi sınıf örgütlenmesi olarak ortaya çıkmaması ve jakobenliği ve elitizmi temsil etmesi ve sağın da büyük toprak sahipleri ve büyük sermaye yi temsil eder biçimde siyaset sahnesine çıkmaması; bu nedenle klasik anlamda sola oy vermesi gereken kitlelerin sağ partilerin tabanı altında, sağa oy verecek kitlelerin ise "sol" partiler tabanı altında biriktiği görüşünü savunur.

bu konudaki düşüncelerimizi günümüz siyasetinden uzak tartışalım istiyorum.
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 7:46 pm

solcuya göre sağcı: dinci geri kafalı yobaz kafası açlışmayan heriff

sağcıya sorsan solcu: imansız beynamaz kafir münafık:))))))

gerçekten sağ nedir,sol ne işe yarar bilen yok...siyaset sokaklarda yapılmaz..siyaset vatandaşın işi olsaydı demokrasi diye bişe olmazdı..siyasetde vatandaşın rolu sandık başındadır...ondan sonra herkes kendi işine bakar..dünyanın hiç biyerinde siyasete bukadar müdahale eden bir millet gördünüzmü...ülkem işine bak..bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ülkemin güzel insanlarıSmile)))))))9
ensar2782
moderatör
moderatör
ensar2782

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 11:13 pm

[url]
YANLIŞ OYLAMA PqAE8wA
bırak be artık deniz bakkal
sende aysun kayacı gibi oldun abi normal halkla(çobanla) bizim oyumuz aynı olur mu diyosun
ihtilal02
yeni üye
yeni üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 1:29 pm

toplumsal bütünleşmesi tam olarak gercekleşmemiş,dolayısıyla çatışma ve kutuplaşmaya müsait türkiyede herzaman oldugu gibi bu konudada esas kaybolur..kutuplaşma ve taraf tuzagına düşmekteler
ensar2782
moderatör
moderatör
ensar2782

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 5:26 pm

her oyunun içinde oldugumuz gibi bu oyunun içerisde kayıp olup gitttik son zamanlarımız olacak galiba ve VE BİRİ ÇIKIP TÜRKİYE İÇİN GAME OVER
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 11:09 pm

ensar2782 demiş ki:
[url]
YANLIŞ OYLAMA PqAE8wA
sende aysun kayacı gibi oldun abi normal halkla(çobanla) bizim oyumuz aynı olur mu diyosun

YA OKUDUĞUNU ANLAMIYORSUN YADA BAŞKA YERDEN Bİ YAZI OKUYUP BENİM YORUMA YORUM YAPIYORSUN....

İŞİNE BAK ÜLKEM DİYORUM BOŞ LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR...KAHVELERDE AKP CHP KONUŞULUYOR HEP bende diyorum ki ekmek nerden gelir ülkeme ne oluyor komşum aç...üniden olum mezun oldu işsiz aa benimkide işsiz ozamn bi sendika kuralım sosyal tepki verelim isteyelim SİVİL TOPLUM OLARAK İSTEYELİM....her ilçeede bir parti teşkilatı var hepside kıraathane millet salak salak oyun oynasın boşboğazlık yapsın diye....
ensar2782
moderatör
moderatör
ensar2782

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 11:15 pm

bu kadar sendika var kuruluş var hepsinin kuruluş amacoı da aynı şu hanımın oglu okumuş çalışamamış ona iş yok onların yaanında olacagız şu söle yapmış olmaış sunların yanında oalcagız ekmek yok aş yok şu yok bu yok sivil toplum olalım olanlar ne yaptık ki senin kurdugun bi iş görsün
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePtsi Tem. 27, 2009 8:59 am

hangi sivilyoplum kuruluşu biliyorsun ülke çapında......

çumhuriyet mitingi adı altında onbinleri içeri topladılar alayı ergenekoncu çıktı...

çağdaş yaşamı destekleme derneğinden bahsedeceksen onunda ne mal olduğu ortada...

antepte çok sivil toplum örgütü olabilir ama trabzonda yok olsa trabzonlu istediğini alır...antepli okadar sivil toplum örgütü kurmuşta istediğini alamamışsa o onun sorunudur.....
ensar2782
moderatör
moderatör
ensar2782

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePtsi Tem. 27, 2009 9:34 am

YANLIŞ OYLAMA Phpg85gsz

arayana her yerde sivil toplum örgütü çok trabzonda da olmamışsa o oranın acizliginden dir o kadar halktan biri ortak bi amaç için kurulmamışsa boş koy o zmn sivil toplumu
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePtsi Tem. 27, 2009 1:45 pm

tamam haci antepde var senide görecez nekadar faydalı olacak

ama bu televizyonlarda iş yok yaa baksana antep yanıyomuşda bizim haberimiz yokmuş..
Admin
Admin
Admin
Admin

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 10:26 pm

Türkiyenın aslında sağ sol hakkında bısey bılmedigini dusunuyorum..

Türkiyem okumamıs dusunmemıs ama dusunuyor gıbı yapmıs, basklarının fıkırlerını kopyala yaıpstır mantıgıyla işine gelen görüşü savunmak amacıyla kullanmıştır..ben buna cok kez sahıt oldum...

sağ ve sol kavramları batıda partilerin ,ekonomik düşüncesindeki farklılıktan doğuyor. türkiye'de ise üstyapıda, yâni kültürdeki farklılıklar(laiklik gibi) sağ ve solu oluşturuyor.

sag ve sol bılınmıyor!!!
https://gencyorum.yetkin-forum.com
Admin
Admin
Admin
Admin

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 10:35 pm

ömür anladıgım kadarıyla kıraathanelerde bunlar konsulmasın...kımse bılmeden konusmasın, siyaset bılenlerın ısıdır dıyorsun...

ama bır de soyle dusun zaten ınsanlar okumuyor dusunmuyor...o ınsanlar oyle tartısmalara da gırmese, fıkır alısverısınde bulunmasa daha da kotu olmaz mıydı halımız..evet belkı o konusulanlar da saglılıklı karar vermelerını saglamıyor....ama yıne de hıc tartısmamalarından ıyıdır dıye dusunuyorum...ıclerınden bırı bıseyler bılyorsa bu sayede dıgerlerrı de ogrenır...

halkım da konussun meclıslerde de konusulsun!!!

ayrıca sıvıl toplum orgutlerı konusunda halkımız cok bılıncsız bunun farkındasın...

eger halk ıstemeyı bılseydı , örgutler de olusrdu..antepte varsa ne gzel...
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 11:06 pm

..ÜSTAT...önce bilgi sahibi sonra fikir sahibi olalım dedim...siyaset odaklı cahil bir toplum kullanılmaya mahkumdur....

İNSANlar diyorum kendi işleriyle ilgilensin...her alanda sağlıklı br toplum olalım...KAYSERİDE bir söz vardır burda hiç bişey yapamayanı okuturlar...ülkemizde ise her genci 25 yaşına kadar oyalıyorlar ondan sonrada işsiz bırakıyorlar....bu ülkeye hiçmi esnaf lazım deil....

MEVLANAYLA sıradan vatandaş bir olabilirmi...
Admin
Admin
Admin
Admin

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 11:15 pm

haklısın tabii ki once bılgı sonra tartısma yada konusma her neyse...
keske ınsalr once bılgı sahıbı olmak ıcın arasıtrsa..ama bunu yapan ınsan yok..bu yuzden genelde tartısılarak ogrenıyor...aslında ogenıldıgı de soylenemez...etiket insanlar yetısıyor...

herkes kendı ısıyle ılgılensın ama sıyaset herkesı ılgılendırır...yaptıkları ıs yanında nasıl yonetıldıgını bılmek, yorum yapmak, elestırmek Turk mılletıın hakkıdır...
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 11:24 pm

zamansız ve ferdi verilen tepkiler saman alevi gibidir ve arkasında karanlık güçler vardır...

hrant dink cinayeti bir sosyal tepkimidr..

papa suikastı sosyal bi tepkimidir...

mehmet ali ağcayla ogün samanst arasında 30 yıl var ama teoride aynı pratikte....
ysn
yeni üye
yeni üye
ysn

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 12:00 am

Aslında bu karmaşıklığın altındaki cevap basittir. Sömürgeci güçlere karşı verilen mücadelenin ardından kurulan bir devletin bu devletlere karşı tepki politikası gütmesi normaldi. T.C. büyümesini ilk döneminde devletçi politikayla sağlamıştı. Devleti yöneten kesimin görüşü bu yöndeydi. Zamanla devlet yönetimindeki tek tip siyasal anlayış -******'ün son dönemini kastediyorum- halkı hiçe sayan uygulamalara girişmişti. (Fazla protestan davranmak istemediğim için burayı çok açmak istemiyorum). İsmet İnönü döneminde de devam eden bu yönetim anlayışı kendini solcu olarak ifade eden hükümete karşı sağcı kesimlere güç kazandırıyordu.( Adnan Menderes) Sağ ve solun çelişkisi de burdan gelmektedir. O dönem kendilerini solcu ilan edenlere karşı kurulan sağ kesim eşitliğini kazanmak için mücadele eder, sol kesim ise baskıcı ve kuralcı bir anlayışı egemenliğini kaybetmemek için tercih eder. İşte bütün hikaye bu sanırım.
hacer:))
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 9:51 am

siyaseti sadece siyasetle uğrşnlar ypmaz, khve muhabbetylede bu iş olmaz gerçkten okumak araştrmak gerekiyo başka çözm yolu yok.. amaaaa bnm güzel insanım napıyo boş atııp dolu tutmak için uğraşıp duruyo.. sivil toplum örgütü fln demişsnz arkdşlar öyle büyük çplı bişey yok Türkiye'de öbürleri de sadece laf ypıyo başka bişey deil..

işin özü bize bütün bi kuvvet lazım boş laflarla yapılan sağ-sol muhbbeti deil..
Admin
Admin
Admin
Admin

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 10:55 am

Alıntı :
işin özü bize bütün bi kuvvet lazım boş laflarla yapılan sağ-sol muhbbeti deil..

cok haklısın!!!
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 11:57 am

hklıyız ama burda senin bnim ve diğer arkdşların yazdığı yazıyı bizden başkası okuyamıyoki bizim gbi düşünen insnlar elbetteki vardır.. sorun onları bir araya getirmekte!!!!!
Admin
Admin
Admin
Admin

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 12:08 pm

forumun kurulus amacı bu.bır araya toplamak..ama malesef sımdılık bu kadarız...
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 12:16 pm

daha bu kdr olmamıza rğmen arada sürtüşmeler çıkabiliyo tartşmak bu değildir herşeyi yanlış anladığımız gibi millet olarak onu da yanlış anlamışız malesef Sad
Admin
Admin
Admin
Admin

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 12:24 pm

tartısmayı ogrenebılen toplum, ılerlemeyı de ogrenebılen toplumdur bnce...
en azından tartısabılecgımız bır ortam var..ve zamanla surtusmelerın azalacagına ınanıyorum...
scratch scratch scratch scratch

bız bunu basaracagız drunken drunken drunken Smile
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 12:26 pm

inşallahhh umudumuz o yönde ztn Smile
ademozdemir
yeni üye
yeni üye
ademozdemir

YANLIŞ OYLAMA Empty
MesajKonu: Geri: YANLIŞ OYLAMA   YANLIŞ OYLAMA Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 9:09 pm

ensar2782 demiş ki:
[url]
YANLIŞ OYLAMA PqAE8wA
çok hos resim:)Smile

YANLIŞ OYLAMA
1 sayfadaki 1 sayfası