**H!ss€T-DüŞüN-KoNuŞ**
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))

5 posters
YazarMesaj
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Empty
MesajKonu: TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimeÇarş. Tem. 22, 2009 6:39 pm

BURDAN GÜNDEME DAİR NE DÜŞÜNÜYOSAM SALLAMAYI DÜŞÜNÜYOM:))))))))))
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimeÇarş. Tem. 22, 2009 7:20 pm

SÖZ SENDE HOCAM Smile KİM TUTAR SENİ =))) king king king
https://gencyorum.yetkin-forum.com
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

MesajKonu: imam hatiplerin önü açıldı....   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimePerş. Tem. 23, 2009 8:40 pm

İMAM HATİPLERİN ONU ACILDI

--------------------------------------------------------------------------------

Liselilerin katsayı probleminde YÖK engelini direk aşamayan hükümet, sorunu endirek yolla aştı. Resmi gazetede yayınlanan yönetmelik için YÖK Başkanı Teziç ateş püskürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, meslek lisesi ve imam-hatip öğrencilerine çifte diploma yolunu açan Açıköğretim Lise Yönetmeliği'ni onayladı.

Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliği’nin iptali ve yürütmenin durdurulması için yargıya başvuracaklarını açıkladı.

Teziç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yönetmelik üzerindeki incelemelerinin sürdüğünü söyledi. Teziç, "Bu yönetmeliğin iptali ve yürütmenin durdurulması için yargıya başvuracağız" dedi.

YÖK’ten başka bir yetkili de Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliği’nde yer alan hükümlerin "YÖK’ün yetkisini kullanmasını engellediğini" ifade ederek, "Bu durumda dava açma yetkimiz var. Zaman geçirmeden iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Danıştay’a dava açacağız" diye konuştu.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan ise yönetmelikle "2 diploma" uygulamasının getirildiğini kaydetti. Diğer liselerden veya yükseköğretim kurumlarından mezun olanlara da Açık Lise’ye kayıt yaptırabilme hakkı getirildiğine işaret eden Özcan, şunları söyledi:

"Bir meslek lisesini veya imam hatip lisesini bitiren bir kişi Açık Öğretim Lisesi’ne kayıt yaptırabilecek. Açık Öğretim Lisesi’ni de bitirirse iki diploması olacak. Bu durumda işine geldiği zaman meslek lisesi diplomasını, işine geldiği zaman Açık Öğretim Lisesi diplomasını kullanabilecek. Ortada bir hülle var." Özcan, yönetmeliği hukukçularla birlikte inceleyeceklerini ve daha sonra neler yapabileceklerini değerlendireceklerini söyledi.
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

MesajKonu: Geri: TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimePerş. Tem. 23, 2009 8:43 pm

HELAL OLSUN.....bu kararın açıklanmasından çok danıştaya açılacak davanın sonucunu bekliyorum....

Yine ikdidarın çoğunlukla aldığıda muhalefetin azınlıkla durdurduğu kararlar gibimi olacak çok merak ediyorum...
ihtilal02
yeni üye
yeni üye

MesajKonu: Geri: TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 1:36 pm

bir imam hatipli olarak sevinemiyorum bu karara.bazen türkiyede yaşadıgımızı unutuyoruz.gectigimiz yıllarda katsayı kaldıracagı sırada yine cok muhterem büyüklerimiz yaptı yapacagını.üniverste alımlarında ne ile karşılaşacagımızı bilmiyoruz.erken sevinc yarıda kalabilir BAŞKANIM
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

MesajKonu: Geri: TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 10:44 pm

bende bekliyorum acaba tam çıkarmı karar ama çıkarsa tam İHTİLAL olur
gonca
moderatör
moderatör
gonca

MesajKonu: Geri: TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 6:29 pm

çıkıcak gıbı duruyor umarım çıkar kı çıkarsa gerçekten adalet yerını bulurr yoksa çok buyuk haksızlık ............
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 6:30 pm

bence de bu kez olacak gibi Very Happy Very Happy Very Happy
https://gencyorum.yetkin-forum.com
İhtilal61
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye

MesajKonu: Geri: TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 11:10 pm

BENCE ÇIKMAYACAK....

bu sefer akp kapanır heralde:)))))))))))
hacer:))
Paylasımcı üye
Paylasımcı üye
hacer:))

MesajKonu: Geri: TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))   TAMAM BE YERİMİ BULDUM :))))))) Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 5:38 pm

AKPyle ne zorun var bi de onu anlasam ktsayıdan grdik prti kapatılmasndan çıkıyoruz..bu zamana kdr ztn ypılması gerkn bişeydi imam hatip liselernn önünün açılması bi çok öğrenci sırf orda olduğu için çürüyüp gtti onlarında hkkını dşünmk lzım bunu yapan tek mvki AKP; taşlamaları bırakalım bence...(en azından bu konuda..)

TAMAM BE YERİMİ BULDUM :)))))))
1 sayfadaki 1 sayfası